10 patarimų sėkmingam darbui namuose

Šeimos gyvenimo organizavimo klausimais „Milupa“ su jumis dalijasi klasikinės valdymo teorijos ir kitų šaltinių idėjų įkvėptais patarimais, siekdama padėti optimaliai išnaudoti laiką namuose koronaviruso krizės metu.. 

1. Pripažinkite, kad reikia persitvarkyti.
2. Sukvieskite visus namiškius prie bendro stalo ir sudarykite planą. 
3. Nustatykite visų namiškių poreikius ir galimybes.

 

4. Įtraukite visus: motyvuokite ir sudominkite visus šeimos narius užduotimis ir paskatomis.

Priklausomai nuo mūsų individualaus elgesio, visi turime išlikti budrūs stengdamiesi susidoroti su galinčiais mus įveikti polinkiais, ypač kai bandome planuoti savo laiką būdami izoliacijoje. 

5. Ribokite krūvį: stenkitės neužsikrauti per daug užduočių ir įsipareigojimų.
6. Ieškokite galimybių dažniau pasidalyti atsakomybe. Vaikams patinka prisidėti prie bendros veiklos, todėl leiskite jiems atlikti kai kuriuos lengvesnius namų ruošos darbus, net jei tai būtų tik žaidimo dalis – vis vien gerai, kai jie turi kuo užsiimti. 
7. Pasitelkite savo išgyvenimo instinktus; pasikliaukite savo vidiniu balsu ir stenkitės užgniaužti aplink tvyrantį negatyvumą ir „triukšmą“.
8. Nebijokite imtis naujų iššūkių ir pomėgių. Dabar pats laikas tai daryti! 
9. Supraskite, kad jums taip pat reikia skirti laiko sau. 

Jei nesirūpinsite savimi ir neskirsite laiko poilsiui, nesimankštinsite ar tiesiog nepasiliksite laisvalaikio, sumažės jūsų pajėgumas organizuoti šeimos gyvenimą, o to pasekmės paveiks jūsų mylimus žmones . 

10. Žmonės yra socialinės būtybės, ir mes geriausiai jaučiamės palaikydami artimus santykius ir fizinį kontaktą.

Nors ypač svarbu laikytis socialinės izoliacijos ir atstumo pagal jūsų vietos sveikatos apsaugos institucijų nurodymus, galite tai kompensuoti, parodydami švelnumą savo artimiesiems, su kuriais gyvenate: apkabinimai, bučiniai ar geras nugaros masažas yra ypač svarbūs norint šiuo metu išlaikyti gerą emocinę pusiausvyrą. Mūsų turimos technologijos suteikia daug galimybių neprarasti ryšio su kitais šeimos nariais ir draugais. Nesvarbu, ar tai būtų senelių prieš miegą vaikams sekamos pasakos, ar tiesiog asmeninių naujienų pasipasakojimas vaizdo skambučio metu, visa tai jiems padės jausti ryšį ir rūpinimąsi.