​Atsakymai į 5 dažniausiai užduodamus klausimus apie mažų vaikų atjunkymą nuo krūties

Štai keletas patarimų, kaip paskatinti nenorintį valgyti vaiką:

  • Pasirinkite laiką, kai Jūsų kūdikis yra ramus ir žvalus, o Jūs turite daugiau laiko. Niekur neskubėkite, kad kartu galėtumėte mėgautis šiuo nauju nuotykiu.
  • Jeigu pirmą kartą pasiūlius maisto, kūdikis jo atsisako, nenuleiskite rankų. Kūdikiui gali prireikti kelių mėginimų, kad paragautų naujo maisto ir pradėtų juo mėgautis. Tiesiog kurį laiką palaukite ir pabandykite pasiūlyti vėl.
  • Pagirkite savo kūdikį, jei jis valgo, o jei nevalgo, švelniai paraginkite.
  • Išjunkite televizorių, radiją ir žaidimus, iš valgymo zonos patraukite kitokius dėmesį blaškančius daiktus. Rami aplinka padės Jūsų kūdikiui sutelkti dėmesį į rankoje laikomą šaukštą.
  • Nesijaudinkite, jeigu pasitaikys dienų, kai Jūsų kūdikis valgys mažiau nei įprastai. Jo apetitas nebus vienodas kiekvieną dieną.

Ar namuose paruoštas kūdikių maistas yra saugus?

Jeigu gamindamos maistą laikysitės keleto paprastų higienos taisyklių, namuose ruoštas kūdikių maistas bus puikus pasirinkimas! Papildomo atsargumo būtina imtis todėl, kad kūdikių imuninė sistema dar tik formuojasi ir yra ne tokia atspari infekcijoms.

  • Visada nusiplaukite rankas prieš gamindamos maistą ir baigusios tai daryti, o apdorodamos žalią mėsą būkite dar atsargesnės.
  • Ruošdamos žalią mėsą, žuvį arba vaisius ir daržoves, visada naudokite atskirus peilius, pjaustymo lenteles ir kitus virtuvės reikmenis.
  • Prieš ir po naudojimo nuvalykite visus prietaisus, naudojamus kūdikio maisto ruošimui ir patiekimui. Kruopščiai juos nuplaukite karštu muiluotu vandeniu, o baigusios ir vėl nusiplaukite rankas.

Ar mano kūdikiui pradėjus valgyti kietą maistą jam reikia mažiau pieno?

Iš pradžių Jūsų kūdikis valgys tik labai nedaug kitokio maisto, jeigu iš viso jį valgys! Pienas vis dar išliks jo pagrindiniu maistinių medžiagų šaltiniu, todėl dienos ir nakties metu kūdikiui turėsite duoti įprastą kiekį pieno.
Kai kūdikis pradės valgyti daugiau maisto, Jūs tikriausiai pastebėsite, kad jis nebenorės tiek daug pieno, kiek anksčiau, kadangi iš dalies jo apetitą patenkins kietas maistas. Kūdikiai puikiai jaučia, kokio maisto jiems reikia, todėl leiskite jiems vadovauti.

Pirmaisiais kūdikio gyvenimo metais motinos pienas arba pieno mišinys turėtų išlikti svarbiausiu Jūsų kūdikio gėrimu. Karštu oru arba jei atrodo, kad kūdikis ištroškęs, jam taip pat galite duoti ataušinto virinto vandens.

Ar turėčiau atidžiau rinktis tam tikrus maisto produktus, jei mūsų šeimoje yra alergiškų asmenų?

Taip. Jeigu vienas ar daugiau Jūsų kūdikio artimiausių giminių yra alergiški, pavyzdžiui, serga šienlige arba yra alergiški maistui, kūdikis taip pat turės didesnę tikimybę tapti alergišku. Svarbiausia kūdikiomaitinimą pradėti nuo kuo mažiau alergizuojančių maisto produktų, tokių kaip kūdikiams skirti ryžiai, šakniavaisės daržovės ir vaisiai. Alergizuojančiais produktais (ypač karvės pienu, kviečiais, kiaušiniais, riešutais, sėklomis, žuvimi ir vėžiagyviais) reikėtų pradėti maitinti paskutiniais atpratinimo nuo krūties etapais, ir ne anksčiau, nei kūdikiui sukaks 6 mėnesiai. Pradėjus maitinti kūdikį nauju maisto produktu, galite jį duoti ne mažiau kaip 5 dienas ir tik tuomet kūdikį pratinkite prie naujo produkto. Toks maitinimo režimas leis pastebėti prasidedančią alergiją ir nustatyti, kuris maisto produktas yra jos priežastis.

Kūdikių mitybos ekspertai rekomenduoja nepradėti kūdikio maitinti maisto produktais, kurių sudėtyje yra glitimo, anksčiau nei jam sukaks bent 6 mėnesiai. Tokiems produktams priklauso dauguma duonos gaminių, makaronų ir košių, kurių sudėtyje yra kviečių, ryžių, avižų ir miežių. Tokiu maistu maitinti pradėkite mažais kiekiais ir stebėkite bet kokius neįprastus Jūsų kūdikio sveikatos pokyčius.

Žemės riešutai yra labai dažna maisto alergijas priežastis. Jeigu Jūsų šeimoje niekas neserga alergija, nuo 6 mėnesių kūdikiui galima duoti maisto produktų, kurių sudėtyje yra žemės riešutų (smulkiai maltų arba esančių žemės riešutų svieste). Jeigu šeimos ligos istorijoje yra asmenų, alergiškų maistui, prieš pradėdami kūdikį maitinti bet kokiais riešutais, turėtumėte pasitarti su savo šeimos gydytoju arba sveikatos specialistu. Sveikus ir smulkintus riešutus gali valgyti tik vyresni kaip 5 metų vaikai, kurie gali saugiai juos sukramtyti ir nuryti.

Ar galima kiekvieną dieną kūdikį maitinti pramoniniu būdu pagamintais kūdikių mitybai skirtais produktais? 

Nėra jokių abejonių, kad geriausias Jūsų kūdikiui yra pačių virtas maistas. Kūdikių mitybai skirti „Milupa” produktai yra sveika ir patogi alternatyva naminiam maistui. "Milupa" produktai – vaisių ir daržovių tyrelės, daržovių tyrės su įvairia mėsa, košės yra pagamintos iš specialiai kūdikiams skirtų ingredientų, o jų receptūrose nėra dirbtinių konservantų, dažiklių arba kvapiųjų medžiagų. Daugelyje produktų nėra pridėta druskos. Pripratinus vaikus prie įvairaus skonio ir konsistencijos maisto, taip pat prie įvairiais būdais paruoštų maisto produktų, ateityje sumažės rizika jiems tapti išrankiais valgytojais. Tai palengvins visos šeimos gyvenimą – ypač Jūsų! Jeigu turite daugiau klausimų apie kūdikių atjunkimą , mūsų mitybos konsultantai yra pasiruošę Jums padėti savo patarimais.

Ar turite dar klausimų?

Jeigu turite daugiau klausimų ar norite platesnės informacijos apie papildomą kūdikių maitinimą, paskambinkite mūsų specialistams nemokamu telefonu 880006262 arba pateikite klausimą internetu, adresu info@milupa.lt.