Kada ir kaip pirmąjį kartą mažylį supažindinti su koše?

Pirmoji košytė mažyliui iš tiesų yra svarbus įvykis. Nauji skoniai, nauja patirtis. Tačiau ar visuomet žinome, nuo kurių kruopų geriausia pradėti?

Pirmasis ir svarbiausias maistas, kurį kūdikiai privalo gauti pirmaisiais savo gyvenimo mėnesiais – mamos pienas. Papildomą maistą reikėtų įvesti vaikui sulaukus 4–6 mėnesių, tai yra ne anksčiau kaip 4 mėn. ir ne vėliau nei 6 mėn. amžiaus (17 sav - 26sav). Amžius, tinkamas pradėti papildomą maitinimą, yra labai individualus, nes kiekvienas mažylis vystosi skirtingai.

„Koše gali buti vienas pirmuju papildomu valgiu, taciau aš patariu kaip pirmaji nauja skoni rinktis daržoves. Košes, kaip pirmaji papildoma maista rekomenduociau siulyti „išalkusiems mažyliams“ arba tiems, kurie priauga mažai svorio. Labai energingiems mažyliams taip pat butu galima siulyti koše kaip pirmaji papildoma maista. O kitiems rekomenduoju pradeti valgyti koše tada, kai jau bus paragave pirmojo daržoviu patiekalo.”

„Grūdų košė, kaip ir daržovės, yra vienas pirmųjų papildomų valgių. Kurį pasirinkti pirmą - aš patariu atkreipti dėmesį į sezoną, kada pradedame papildomai maitinti savo mažylį. Jeigu yra vasara, ruduo, kai turime šviežių, mūsų regione užaugintų daržovių – pirmas maistas bus daržovės. Jeigu tai žiema ar ankstyvas pavasaris – kruopos yra tinkamesnis pasirinkimas. Taip pat, jeigu kūdikis priauga mažai svorio ar dažnai keliasi valgyti naktį – galima siūlyti kruopų košę“
Gydytoja dietologė Lina Barauskienė

Pirmąjį kartą maistas, pakeičiantis mamos pieną, įprastai duodamas pirmoje dienos pusėje, geriausia pietums, po to – pusryčiams, tada - nakčiai. Grūdų košė tinkamas maistas ir pusryčiams ir vakarienei, kad kūdikis ramiai ir sočiai miegotų.

Pirmosios košės duodamos be glitimo, o vėliau pamažu pasiūloma ir košių sudėtyje turinčių glitimo. Pirmaisiais kartais rekomenduojama vartoti specialiai mažyliams skirtas košes. Jos yra su aiškiomis paruošimo instrukcijomis, todėl nereikės rūpintis dėl konsistencijos, tinkamos kūdikio amžiui. Taip pat galima rinktis košes papildytas geležimi, kurios ypač pradeda trūkti nuo maždaug 6 mėnesio amžiaus.

Atsisiųskite patarimus