Kaip teisingai fotografuoti vaiką?

Kuo labiau suvoki, kaip greitai auga tavo vaikutis, tuo labiau norisi jį įamžinti gražiose fotografijose, kad galėtum tai prisiminti pati ir vėliau atžalėlei priminti vaikystę. Norisi įamžinti akimirkas, kai kas nors nutinka pirmą kartą, kai išpuoštą gražiais drabužėliais mažylį aplanko artimiausi giminaičiai ar draugai, galų gale norisi tiesiog gražių nuotraukų, kurias būtų galima nusiųsti krikštatėviui, gyvenančiam užsienyje. Apie ką reikėtų pagalvoti, kad nuotraukas žiūrėti būtų malonu?

6 svarbūs dalykai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti fotografuojant vaiką

Nuotaika

Kuo mažesnis vaikas, tuo labiau tėveliai jam paklūsta. Kūdikėliai apskritai neturi užgaidų – norai, kuriuos jie išreiškia, yra būtinybė. Deja, suaugusiųjų norų mažieji paiso retai. Todėl, jei nori pavykusios nuotraukos, palauk, kol vaikas bus geros nuotaikos. Jokia fotosesija nepavyks, jei mažylis bus irzlus, negalės išlaikyti dėmesio, norės būti tik pas mamą ant rankų ir kitaip reikš nepasitenkinimą esama tvarka. Siūlome iš anksto pagalvoti ir apie tai, ar mažylis tuo metu bus sotus, išsimiegojęs, švariomis sauskelnėmis – visi žino, kad tai esminės sąlygos jam jaustis patenkintam savimi ir gyvenimu.

Išvaizda

Įprastai prieš fotografuodamasi tu susišukuoji plaukus, pasidažai lūpas ar bent jau užmeti akį į veidrodį, kad įsitikintum, jog viskas savo vietose, ar nesimato, ko nereikia, ar pabrėžta tik tai, ką reikia pabrėžti. Prieš fotografuodama taip pat įvertink ir savo numylėtinį! Ar burnytė švari? Ar ant kaklo nėra nuo pietų likusio seilinuko? Ar pietų turinys nenukeliavo ant drabužių? Ar plaukučiai sušukuoti, o galvos papuošalas nesusiraitęs? Ar berniuko marškiniai neišlindę iš kelnių? Galų gale – ar mažasis vienodomis kojinėmis? Neužmiršk suderinti vaiko ir kitų fotosesijos dalyvių drabužių ar bent jau aksesuarų – tai sukurs harmoningą bendrą vaizdą.

Dėmesio išlaikymas

Ne visada vaikams nuotraukose būtina sėdėti sudėtomis rankytėmis, netgi priešingai – paprastai įdomesnės tos nuotraukos, kuriose vaikai ką nors veikia. Vis dėlto vargu ar būsi patenkinta rezultatu, jei mažasis padauža nuolat stengsis pasprukti iš fotografavimui numatytos vietos. Todėl laiku pagalvok, kokius žaislus jam pasiūlysi (galbūt naują knygelę ar kaladėlių bokštą). Jei fotografuosi pati, paprašyk, kad tėtis, brolis ar močiutė garsais arba grimasomis padėtų nukreipti vaiko dėmesį į fotoaparatą. Kuo geriau pažįsti savo vaiką, tuo geriau žinai, kas gali padėti kelioms minutėms išlaikyti jo dėmesį.

Aplinka

Nesvarbu, ar fotosesija vyks patalpoje ar lauke, svarbiausia, kaip visuomet, kad ji būtų vaikeliui saugi. Geriausiai nuotraukos pavyks vaikui įprastoje aplinkoje, pavyzdžiui, jo žaidimų kampelyje su mėgstamais daiktais ar žaidimų aikštelėje, kurioje lankotės kasdienių pasivaikščiojimų metu. Jei nusprendei fotografuoti patalpoje, pasirūpink, kad fonas būtų vienspalvis, geriausiai šviesus – jis geriau atspindės šviesą ir sukurs kokybiškos nuotraukos įspūdį. Nuotraukos, kuriose matyti buitinis fonas, profesionalaus įspūdžio nesudarys. Lauke nuotraukos labiausiai pavyks gamtos fone ir dienos šviesoje, geriausiai saulėtą dieną – tuomet spalvos atrodys ryškesnės, o fotografavimosi procesas bus daug malonesnis. Prie jūros, balionais papuoštoje miško aikštelėje ar parke – vietą išsirink pati. Bus idealu, jei suderinsi fotosesiją ir malonų savaitgalio poilsį su šeima.

Siužetas

Žiūrovams įdomiausios teminės fotosesijos, kuriose drabužiai, aplinka ir dekoracijos tarpusavyje suderinti ir skirti kokiam nors konkrečiam įvykiui, pavyzdžiui, šeimos Kalėdoms, pirmajam gimtadieniui, tėčio ir sūnaus fotosesijai ir panašiai. Siužetas gali būti ir visai paprastas – džiaugsmas dėl ką tik gautos gimtadienio dovanos, su seneliais praleista diena, galbūt apsilankymas kaimo sodyboje ir pažintis su naminiais gyvūnais, o gal lankymasis zoologijos sode.

Kūdikių fotografavimo specifika

Kad ir kaip nesinorėtų pripažinti, vieninteliai žmonės, pasiruošę žiūrėti kūdikio nuotraukas, darytas kasdien vis tuo pačiu rakursu ant pervystymo stalelio, yra tėvai ir seneliai. Jei nuotraukos skirtos parodyti daugeliui žmonių, o ne tik atsiminimų albumui, geriau fotografuoti mažylio gyvenimo akimirkas, nes pozos keitimas šiuo periodu dar negali būti aktualus. Fotografuok ne paprasčiausiai ant pilvo ar nugaros gulintį vaikelį, o, pavyzdžiui, krikšto tėvų apsilankymą, pirmą pažintį su naminiu gyvūnėliu, juokingas veido išraiškas, pirmą atsisėdimą ar bandymą stotis ant kojyčių. Gera idėja mažylį fotografuoti kiekvieną mėnesį jo gimimo dieną ir šalia padėti atitinkamą skaičių (pavyzdžiui, trijų mėnesių proga šalia būtų padėtas skaičius 3), sukurtą iš mėnesį atitinkančių atributų, pavyzdžiui, gruodį tai galėtų būti eglutės dekoracijos, o per Velykas – margučiai. Mažieji taip pat puikiai demonstruoja madas – paskatindama nusišypsoti, nusijuokti ar iškišti liežuvį, gali nufotografuoti vaikelį su visais stilingiausiais jo garderobo drabužėliais (ypač todėl, kad jie greit bus per maži). Iš mielų nuotraukų galėsi sukurti fotografijų sieną mažylio kambaryje.