Kokie yra mažylių valgymo įpročiai?

Siekiant padėti mažyliui pereiti nuo pieno prie tirštesnio maisto, pirmasis papildomas maistelis turėtų būti vientisos konsistencijos. Vaikams reikalingas kitoks baltymų, angliavandenių ir riebalų kiekis nei suaugusiam žmogui. „Milupa“ produktai yra pritaikyti prie specialių vaiko poreikių.

Kai mažylis pradeda imti maistą į rankas, vystosi jo judesių koordinacija. Be abejonės, dabar jis ir valgys daugiau! Užkandžiai, kuriuos galima imti į rankas (sausainiai, džiūvėsėliai),skatins mažylį valgyti savarankiškai ir padės lavinti naujus kramtymo įgūdžius. Mažasis tikrai išteplios tiek save, tiek viską aplink, bet tai svarbu jo vystymuisi!

Maiste, skirtame visai šeimai, paprastai yra per daug druskos, jog jis būtų tinkamas ir mažyliui. Vaikas turėtų gauti tik 1/6 druskos, kurią gali priimti suaugusiojo organizmas, todėl „Milupa“ maistelis paruoštas taip, kad tiktų būtent mažyliams. Skatindama(s) vaikelį laikyti šaukštą ir gerti iš puodelio, padėsi jam vystyti judesių koordinaciją.

Nors savarankiškai valgydamas šaukštu mažylis ir išteplioja rūbelius bei stalą, savarankiškas valgymas puikiai vysto jo judesių koordinaciją.

Jei jau ankstyvame amžiuje mažylis susipažįsta su įvairiais skoniais, yra didesnė tikimybė, jog paaugęs jis lengviau priims naujus patiekalus.

Pirmaisiais gyvenimo

Pirmaisiais gyvenimo metais mažylis sparčiai auga ir vystosi – metų amžiaus svoris yra tris kartus didesnis, nei vos gimus.

Kramtymas padeda vystyti burnos raumenis bei kalbos procese dalyvaujančius raumenis.

Pirmaisiais gyvenimo metais vaikai mieliau priima naujus skonius. Vis dėlto tai nereiškia, kad naujas maistas jiems bus skanus iškart. Kad mažylis naują valgį priimtų, dažnai reikia siūlyti jį keletą kartų. Jei ir tuomet vaikas atsisako valgyti tai, kas siūloma, nesijaudinkite, pabandykite duoti to paties maistelio po keleto dienų.

Mažyliai nėra tiesiog miniatiūriniai suaugusieji – jiems dar reikia augti ir vystytis. Jiems būtina ir kitokia mityba. Į vaiko valgiaraštį reikia įtraukti produktų, turinčių daug riebalų, tačiau mažai ląstelienos. Mūsų produktai užtikrins mažyliui būtinas maisto medžiagas.

Kai mažylis jau moka valgyti šaukšteliu

Kai mažylis jau moka valgyti šaukšteliu, galima jam pasiūlyti maisto, kurio sudėtyje yra mažų gabaliukų – tegu jis mokosi kramtyti. Kramtymas padės lavinti burnos raumenis, būtinus kalbos formavimuisi. Maždaug metų amžiaus mažylio smegenų dalis, atsakinga už mąstymą, vystosi itin greit ir sunaudoja du kartus daugiau energijos nei tavo smegenys! Todėl į vaikelio mitybos racioną reikėtų įtraukti produktus, užtikrinančius būtiną energijos, vitaminų ir mineralinių medžiagų kiekį.

Naudodami įvairių spalvų dangtelius bei simbolius ant „Milupa“ stiklainėlių etikečių, mes nurodome pagrindinę maistelio sudedamąją dalį. Tai padės paįvairinti mažylio valgiaraštį. Ruošiant „Milupa“ produktus konservantai nenaudojami– prieš užsukant iš stiklainėlių išsiurbiamas oras, todėl maistelis ilgai išlieka šviežias. Paaugęs mažylis nori valgyti pats. Žinoma, iš pradžių jis išteps ne tik drabužius, bet ir aplinką, tačiau leisdama(s) valgyti mažyliui pačiam, padedi jam vystytis. Jei duosi mažyliui, pavyzdžiui, obuolių skiltelių ar morkų gabaliukų, padėsi lavinti jam judesių koordinaciją bei paįvairinsi jo mitybą.

Siūlydama(s) vaikui įvairaus skonio maisto produktų, priklausančių skirtingoms maistinių medžiagų grupėms, padėsi jam gauti augimui ir vystymuisi būtinų maistinių medžiagų, taip pat įpratinsi jį valgyti skirtingą maistą. Tuomet ir paaugęs jis lengviau priims naujus valgius.

Leisk valgančiam mažyliui kišti pirštus į burną, nes tai padeda jam išmokti nuryti. Čiulpdamas pirštukus, mažylis mokosi nuryti maistą taip pat, kaip čiulpdamas pieną iš mamos krūties ar per čiulptuką.

Spalvoti „Milupa“ tyrelių dangteliai bei simboliai ant etiketės padedanustatyti kiekvieno produkto sudėtį. Pavyzdžiui, raudonas dangtelis ir raudonas simbolis ant etiketės reiškia, jog produkto sudėtyje yra raudonos mėsos, o žalia spalva reiškia, jog tyrelė yra vegetariška. Pasirinkusi(ęs) skirtingas spalvas būsi tikra(s), jog mažylio racionas yra visavertis.