Kūrybiškos idėjos vaikų kambariui

Vaiko kambarys net tik turi būti tiesiog saugi, šviesi ir gerai vėdinama patalpa, tai turi būti vieta, kurioje Tavo vaikas jaučiasi patogiai, kuriam jam ar jai patiks leisti laiką, augti ir vystytis. Turi nepamiršti, kad vaikai auga labai greitai, jų „interesai“ keičiasi, tad, pavyzdžiui, smulkios interjero detalės gali greitai būti „paragautos“. Taip pat svarbu žinoti, kad Tu neprivalai sekti „ryškios rožinės“ ar kitais stereotipais. Priešingai – turi pradėti padėti vystytis vaiko skoniui nuo pat mažumės. Šiame straipsnyje pasidalinsime keliomis įžvalgomis, kurios gal taps įkvėpimu įrengiant vaiko kambarį.

Visų pirma, didžiąją dienos laiko dalį vaikelis praleis ant grindų, tad svarbu rinktis natūralias medžiagas. Specialistai siūlo pagalvoti apie kamštines grindis, nors tai ir brangi medžiaga, bet ji šilta, švelni, atspari vandeniui ir neslidi. Medinės grindys – irgi geras pasirinkimas. Jas galima įdomiai išdažyti. Per kambarį gali tekėti upė, kuriose gyventų žuvelės, o mažus gyvūnėlius ten būtų galima vesti maudytis. Arba tai gali būti miestas, miesto gatvės, kuriose pliušiniai meškiukai mokytųsi kelių eismo taisyklių arba jomis galima būtų važinėtis žaislinėmis mašinėlėmis. Grindis galima išdažyti kaip šachmatų, kryžiukų-nuliukų ar kito žaidimo lentą.

Puiki idėjo veiko jutiminiam vystymuisi yra M. Montessori kilimas. Jo skirtingos spalvos ir tekstūros veikia kaip stimuliatoriai smegenų vystymuisi, ir ramina. Medžiagas, iš kurių gaminsite, galite pasirinkti patys. Vienintelė taisyklė – jos turi būti skirting spalvų ir mažosioms rankelėms turėtų būti įdomu jas čiupinėti.


https://www.montessorinature.com/diy-sensory-rugs-for-kids/

Jei kalbėtume apie vaiko kambario sienas, tai, kaip ir minėjome anksčiau, neverta sekti stereotipais, egzistuoja daugybė gražių spalvų, tonų ir atspalvių. Net šviesiai ruda ar pilka su keliomis mielomis detalėmis gali būti jauki spalva. Žinant, kad labai greitai kiekvienas vaikas mėgins parodyti savo meninius gabumus piešiant ant sienos, dalį jos galima nudažyti „klasės lentos“, skirtos piešti kreidutėmis, dažais. Karstymosi siena irgi labai įdomi, tik su ja reikia būti labai atsargiems, ir leisti vaikui naudotis tik prižiūrint suaugusiam. 

Sienų dekoracijos gali būti naudojamos ir mokymosi tikslams, tarkim, skirting formų ir spalvų abėcėlė. Galimybės neribotos – pačių susikurti žemėlapiai, planet sistemos, daugybos lentelės, įvairūs augalai ar gyvūnai, ir taip be galo.


https://www.brit.co/nursery-interiors/

Greitai Jūsų vaikui prireiks erdvės žaidimams. Vaikas tikrai bus sužavėtas, jei turės nuosavą vigvamą ar tiesiog mažytį namelį, tiesiog paprastai padarytą iš kartono dėžių. Svarbu kad žaislai žadintų vaiko vaizduotę, kad jis ar ji rodytų iniciatyvą ir siūlytų idėjas. Skirtingos gamtos medžiagos gali tam puikiai pasitarnauti –kaštonai, akmenėliai ar mediniai pagaliukai.

Visų svarbiausia duoti vaikui laisvę, kad jis nesijaustų per daug suvaržytas, galėtų paišyti, plėšyti ir draskyti, šokinėti ir karstytis. Tai jų gyvenimiška patirtis ir jų vystymasis. Tegu dienos būna aktyvios, o naktys – kupinos saldžių sapnų Tavo mažylio karalystėje.